СИСТЕМИ БЕЗПЕРЕБІЙНОГО і РЕЗЕРВНОГО ЖИВЛЕННЯ

для приватного будинку

BACK-UP

Energy Storage Systems.

ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНІ СИСТЕМИ РЕЗЕРВНОГО ЖИВЛЕННЯ?

ВІДКЛЮЧЕННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ

Власники приватних будинків часто стикаються з тимчасовими відключеннями електроенергії, які можуть тривати від пару годин до декількох діб. Кращим варіантом вирішення даної проблеми є системи безперебійного живлення на базі автономних інверторів і акумуляторів. Таке рішення - це не звичайні ДБЖ, які використовують для комп'ютера або циркуляційних насосів, а повноцінна система резервного електропостачання для всього будинку.

Залежно від поставленого завдання можна підібрати таку конфігурацію обладнання, яка дозволить повноцінно забезпечувати цілий будинок електроенергією протягом декількох днів або навіть тижнів в повністю автоматичному режимі.

НЕСТАЧА ВИДІЛЕНОЇ ПОТУЖНОСТІ

Прикладом нестачі виділеної потужності можуть бути пікові навантаження глибинного насоса при старті або робота системи електроопалення, а як наслідок виключення електрики в усьому будинку. Підвищення в деяких випадках чисто фізично неможливо завдяки слабкій або старої трансформаторної підстанції. Або ж бути досить дорогим задоволенням, як буває у деяких забудовників, коли за 1 кВт підвищення можуть виставити рахунок до 1000 у.о.

Устаткування компанії Victron дозволяє легко вирішити дану проблему. При паралельній роботі з мережею або ж в автономному режимі додаткова потужність "добиратиметься" з акумуляторів і перекриє нестачу.

З ЧОГО СКЛАДАЄТЬСЯ

СИСТЕМА БЕЗПЕРЕБІЙНОГО ЖИВЛЕННЯ

1

ІНВЕРТОР

Автономний інвертор виконує 2 основні функції:

  • перетворює постійний струм з акумуляторів в змінний 220 В
  • заряджає акумулятори від мережі
  • забезпечує функцію резервного живлення (Back-Up)

2

АКУМУЛЯТОРИ

Акумулятори в системі безперебійного живлення визначають час автономної роботи. АКБ бувають двох типів - свинцеві (кислотні або гелеві) або li-ion. Літій-іонні акумулятори дорожче, але за умови довгострокового використання вигідніше своїх свинцевих аналогів.

3

ГЕНЕРАТОР (ОПЦІОНАЛЬНО)

Генератор з автозапуском в системі резервного живлення виконує функцію підзарядки акумуляторів при їх просадці і не працює в постійному режимі. Це заощаджує не тільки дизель або бензин, на якому він працює, але також збільшує термін експлуатації генератора.

1

2

3

СОНЯЧНІ ПАНЕЛІ (ОПЦІОНАЛЬНО)

Установка сонячних панелей на даху будинку дозволить істотно збільшити час автономної роботи системи електроживлення. Особливо це стосується літнього, весняного і осіннього періодів року. Сонячні батареї дозволять заощадити на електроенергії, а при оформленні Зеленого тарифу ще й істотно зменшити термін окупності системи.

ПЕРЕВАГИ

СИСТЕМ РЕЗЕРВНОГО ЖИВЛЕННЯ

БЕЗШУМНІСТЬ

Система безперебійного живлення працює практично безшумно (до 30 дБ). Особливо це помітно в порівнянні з дизельним генератором, який для підтримки мережі повинен працювати постійно і видає досить сильний шум до 70 дБ. Навіть якщо системі задіяний генератор з автозапуском, то він не працює постійно, а включається тільки для підзарядки акумуляторів.

АВТОЗАПУСК

Всі системи резервного живлення представлені у нас працюють в повністю автоматичному режимі. При відключенні електроенергії інвертор переходить в автономний режим за 20 мс. Навіть миготіння освітлення не буде спостерігатися. Генератор в разі підключення буде запускається теж автоматично при заданому рівні розряду акумуляторів.

ЕКОНОМІЯ

Істотної економії на електроенергії можна досягти завдяки підключенню до системи безперебійного живлення сонячних панелей, а при можливості і Зеленого тарифу. Також деякою економію дозволить забезпечити "нічний тариф" - заряджати АКБ вночі і використовувати їх днем. Але при щоденній інтенсивної експлуатації акумулятори будуть швидше виходити з ладу.

КОМПЛЕКТИ ОБЛАДНАННЯ

СИСТЕМ БЕЗПЕРЕБІЙНОГО ЖИВЛЕННЯ

Інвертори для систем БЕЗПЕРЕБІЙНОГО ЖИВЛЕННЯ

У системах резервного живлення використовуються інвертори автономного і гібридного типу. Головною функцією яких є перетворення постійного струму з акумуляторів DC в змінний AC (220 В).

Гарантія на інвертори зазвичай становить 5 років. Також можна придбати розширену гарантію на деякі моделі. Бюджетні китайські інвертори мають офіційну гарантію 1 рік, але за фактом працюють без поломок на вже встановлених нашою командою об'єктах вже більше 4 років.

Які функції виконують автономні ІНВЕРТОРИ

Підвищення максимальної потужності

Збільшити максимальну потужність електромережі зможе гібридний інвертор. У цьому випадку підключення сонячної електростанції автоматично збільшує максимальну потужність, яку власник може використовувати в особистих або промислових цілях.

Зарядка акумуляторів від мережі 220 В

Функцію зарядного пристрою від мережі 220 В можуть виконувати автономні інвертора. Це дозволяє заряджати акумулятори в той час доби або року, коли сонячної енергії недостатньо. Звичайно, що ця функція програмується таким чином, щоб по максимуму використовувати потужності сонячних панелей.

Зарядка акумуляторів від панелей

Заряджати акумулятори безпосередньо від самих батарей можуть не всі автнономние інвертори. Цю функцію за них виконує контролер заряду. У деяких видах інверторів (залежить від бренду-виробника) він може бути вбудованим або ж бути представленим окремим пристроєм.

Продаж електроенергії в мережу

Цією функцією володіють тільки гібридні інвертори. За рахунок підвищення напруги до 260 В такий інвертор може передавати в мережу електроенергію не тільки для власного споживання, а й для комерційного використання.

Li-Ion АКУМУЛЯТОРИ

СВИНЦЕВІ АКУМУЛЯТОРИ

Циклічний ресурс батареї

Циклічний ресурс промислових Li-ion акумуляторів, які використовуються в сонячних електростанціях, за умов максимального розряду до 80% становить:

7000 циклів

Свинцеві акумулятори мають ресурс на порядок нижче ніж літій-іонні батареї. За умови максимального розряду не більше 60% циклічний ресурс становить:

700-800 циклів

Термін служби

Літій-іонні акумулятори промислового зразка можуть служити десятиліттями навіть при щоденній розрядці не втрачаючи своєї ємності. Термін експлуатації складає:

15-20 років

Термін експлуатації свинцевих акумуляторів в незалежності від типу електроліту (кислота, гель та ін.) Не йде в порівняння з літій-іонними аналогами і становить:

до 6 років

Розміри і вага

Літій-іонні акумулятори істотно менші і легші їх свинцевих аналогів. Обсяг літій-іонних акумуляторів в 5,6 рази нижче свинцевих, а маса менше в 4 рази.

Свинцеві АКБ за своїми габаритами і важче і об'ємніше відповідно. Маса акумулятора ємністю 1 кВт*год становить близько 25 кг при обсязі в 14 літрів (0,014 куб. м)

Вартість

Незважаючи на високу вартість близько 750 USD за 1 кВт*год, в перспективі Li-ion виходить дешевше свинцевих аналогів. Особливо при врахуванні щоденного заряду/розряду.

Якісні необслуговувані акумулятори стоять в діапазоні від 230 до 300 USD за 1 кВт*год. З економічної точки зору їх вигідно використовувати в тих випадках коли немає щоденної необхідності в їх експлуатації.

ПІДКЛЮЧЕННЯ СИСТЕМИ РЕЗЕРВНОГО ЖИВЛЕННЯ

ЕТАПИ РОБОТИ

1. ПРОЕКТУВАННЯ

Аналіз споживачів електроенергії в будинку:

  • Сумарна потужність
  • Пікові навантаження
  • Добове і місячне споживання

Розрахунок загального обсягу АКБ для визначення резервного часу роботи системи

Подбор оборудования

Разработка решения для вашего дома

Расчет монтажных и электротехнических работ по объекту

2. ВСТАНОВЛЕННЯ

Підготовка повного пакету технічної документації, включаючи схему електричну принципову і структурну

Виїзд на об'єкт і доставка обладнання

Розмітка розміщення обладнання

Прокладка силового і інформаційного кабелю

Монтаж і установка інвертора, акумуляторів

Монтаж і збірка комутаційного щита системи резервного живлення

3. ПІДКЛЮЧЕННЯ

Підключення акумуляторних батарей і інвертора

Перекомутація вступного розподільного щита

Розподіл навантажень на гарантовану і негарантовану фази

Пусконалагоджувальні роботи та налаштування віддаленого доступу і моніторингу

Підключення генератора (опціонально)

ЗАЛИШИЛИСЬ

вопросы

питання

Надішліть запит, і наш менеджер детально проконсультує Вас з приводу вибору і підключення ситеми резервного і безперебійного живлення.

ЗАДАТИ ПИТАННЯ