Сонячна електростанція для дому

Три основних види станцій на сонячних батареях

09.07.2015

Рубрика: Статьи

Всі сонячні електростанції можна поділити на три основні типи: мережеві, автономні і гібридні.

Мережева сонячна електростанція

  • підключається до існуючої електромережі
  • складається з сонячних батарей і мережевого інвертора
  • продає надлишок електроенергії в мережу по Зеленому тарифу
  • при відсутності електромережі такий тип СЕС не працює

Автономна сонячна електростанція

  • може працювати без підключення до електромережі
  • складається з сонячних батарей, автономного інвертора і акумуляторів
  • надлишок електроенергії накопичується в акумуляторах
  • працює в режимі автономного (резервного) живлення

Гібридна сонячна електростанція

  • може працювати без підключення до електромережі
  • складається з сонячних батарей, гібридного інвертора і акумуляторів
  • надлишок електроенергії накопичується в акумуляторах, або продається за Зеленим тарифом
  • присутній режим автономного (резервного живлення)

Мережеві сонячні електростанції набули найбільшого поширення в світі. Можливість поставляти електроенергію в мережу дозволяє використовувати вироблену електрику на 100%. Частина виробленої електроенергії споживає будинок, на даху якого встановлено сонячні батареї, надлишок поставляється в мережу і може бути використаний будь-де в енергосистемі. Саме можливість підключення до загальної енергомережі дала такий поштовх до розвитку сонячних електростанцій на дахах приватних будинків у всьому світі. Мережеві системи з функцією зберігання енергії дозволяють не тільки підвищити надійність електропостачання, але і довести власне споживання сонячної енергії до максимуму. Так звані приватні системи зберігання енергії є зараз основним трендом в Європі і США, як елементи розумної енергосистеми майбутнього.

“Частина виробленої електроенергії споживає будинок, на даху якого встановлено сонячні батареї, надлишок поставляється в мережу і може бути використаний будь-де в енергосистемі.”

З 2015 року в Україні продавати електроенергію в мережу від сонячних батарей може кожен приватний будинок. Більш того енергокомпанія зобов’язана викуповувати таку електроенергію за Зеленим тарифом, який в рази вище, ніж тариф для приватних споживачів. Сонячні батареї дозволяють отримати повну незалежність від існуючих постачальників електроенергії, не жертвуючи при цьому комфортом або надійністю. Для забезпечення безперебійного та якісного електропостачання від сонячних панелей необхідно додатково обладнання. Залежно від системи список такого обладнання може відрізнятись.

Мережева сонячна станція, як правило, включає тільки сонячні батареї і мережевий інвертор. Для того щоб перетворити сонячну енергію в звичні нам 220 В сонячні батареї підключаються до мережі через інвертор. Це ключовий компонент будь-якої електростанції на сонячних батареях. Пристрій перетворює постійне ток від сонячних батарей в змінну напругу 220В. Від правильного вибору інвертора багато в чому залежить надійність і довговічність роботи системи електроживлення на сонячних батареях. Практично будь-яка мережева система може бути модернізована в систему з функцією зберігання енергії.

Автономна сонячна електростанція включає в себе сонячні батареї, контролер заряду, автономний інвертор та акумуляторні батареї. Контролер заряду забезпечує максимальну віддачу від сонячних батарей, а також правильний заряд і захист акумуляторів. Деякі моделі автономних інверторів можуть також продавати електроенергію в мережу безпосередньо або підключатися до мережевих інверторів. Така система здатна забезпечувати будинок сонячним електрикою як днем, так і вночі використовуючи енергію з акумуляторів. Так як робота сонячної електростанції розраховується на тривалий термін то і акумулятори повинні бути спеціально розроблені на застосування в таких системах. Акумуляторні батареї для автономних сонячних електростанцій повинні мати тривалий термін служби, а також легко переносити глибокий розряд.