Зелений тариф в Україні. Законодавство.

У газеті “Голос України” від 15.07.2015 було опубліковано Закон України

17.07.2015

Рубрика: Статьи

У газеті “Голос України” від 15.07.2015 було опубліковано Закон України № 514-VIII «Про внесення змін до деяких Законів України відносно забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії».

Даний закон вносить зміни в закон України “Про електроенергетику” та інших законів стосується функціонування зеленого тарифу. Основні положення даного закони в розглянемо більш детально. По-перше даний закон зобов’язує компанії постачальники електроенергії (обленерго) викуповувати у приватних домогосподарств енергію вироблену сонячними батареями за зеленим тарифом. Окремо в документі зазначено, що потужність встановлених сонячних батарей не повинна перевищувати 30 кВт. Цим законом дозволяється також продаж в мережу електроенергії виробленої за допомогою вітрогенератора встановленого на території приватного домогосподарства. Окремо варто відзначити, що максимальна потужність енергогенеруючої установки на сонячних батареях або потужність вітрогенератора, не повинна перевищувати потужності дозволеної для споживання за договором з вашої енергокомпанією. Розмір зеленого тарифу для приватних домогосподарств встановлюється цим законом на рівні 0,18 EUR за кВт * год для енергії виробленої сонячними батареями і 0,10 EUR за кВт * год для вітрогенераторів. Такі ставка зеленого тарифу діятиме для установок введених в експлуатацію в 2015 році.
Введення в експлуатацію Сонце Вітер
2015 рік 0,18 EUR за кВт*год 0.10 EUR за кВт*год
2016 рік 0,17 EUR за кВт*год 0.09 EUR за кВт*год
Ставка зеленого тарифу для приватних домогосподарств Дуже важливо що даний закон закріплює величину зеленого тарифу в EUR до 2030 року і зобов’язує обленерго викуповувати у приватних домогосподарств електроенергію за “зеленим тарифом”. Даною закон також вводить підвищувальні коефіцієнти до “зеленим тарифом” в разі використання обладнання українського виробництва. Ця норма цього закону не поширюється на установки для приватних домогосподарств. Детальний порядок підключення приватних установок на сонячних батареях до “зеленим тарифом” визначається ухвалив “Национальной КОМІСІЇ, что Здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)”. № 170 від 27.02.2014. Саме НКРЕКП встановлює щомісяця ставку “зеленого тарифу”, а також перераховує “зелений тариф” за поточним курсом EUR.